Vajinoplasti

  Vajinoplasti Ankara

  Vajinoplasti, vajinada doğum ya da deformasyon sonucu meydana gelen genişlemenin düzeltilmesi amacıyla yapılan genital estetik işlemdir. Vajina, yoğun kas dokusundan oluşan, esnek bir yapı olduğu için kolayca esneyebilmektedir. Vajinal doğum da vajinanın bu esnek yapısı sayesinde gerçekleşir. Doğumdan sonra görüntü olarak vajinada hiçbir şey değişmese de yapı olarak değişebilir. Özellikle çoğul gebelikler ya da iri bebekler, vajinanın doğum sırasında daha fazla esnemesine ve genişlemesine neden olmaktadır. Oluşan bu deformasyon, günümüzde, vajinoplasti ameliyatları ile kolayca düzeltilebilir Yazımızın devamında “vajina daraltma” olarak da bilinen vajinoplasti hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Ankara’da, vajinoplasti operasyonu için güvenilir bir adres arıyorsanı Prof. Dr. Nuray Bozkurt’un kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti AnkaraNedir?

  Yazımızın başında, vajinanın neden genişlediği ve vajinoplastinin ne olduğundan kısaca bahsettik. Şimdi biraz detaylara inerek “Vajinoplasti nedir?” sorusunu yanıtlayalım. Vajinoplasti, son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan estetik operasyonlardan biridir. Amaç; zamanla genişleyen vajinanın daraltılması ve yeniden sıkı hâl almasını sağlamaktır. Vajinanın genişlemesi, çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkileyebilir. Vajinanın genişlemesiyle hem kadın hem de erkek cinsellikten yeterince zevk almayabilir. Bu durumda vajinoplasti işlemi ile vajina yeniden daraltılabilir. Böylece kadının kendini cinsel hayatında daha mutlu hissetmesi ve cinsel sorunların önüne geçilmesi sağlanabilir.

  Kimlere Vajinoplasti Yapılabilir?

  Vajinoplasti ameliyatı; doğum ya da yapısal nedenlerle vajinasında genişleme olan her kadına yapılabilir. Sadece gebeler ya da cerrahi işleme engel olan ciddi sağlık sorunları olan kadınlara yapılması tavsiye edilmez. Vajinoplasti ameliyatından önce kadının gebelik ihtimalini de göz önünde bulundurması gerekir. Vajina daraltma ameliyatından sonra yeniden hamilelik mümkündür. Fakat normal doğum, operasyonun etkisini azaltabilmektedir. Bu nedenle vajinoplasti ameliyatından sonra sezaryen doğum yapılması daha doğru bir tercih olacaktır.

  Vajinoplasti Ameliyatı Ankara Nasıl Yapılır?

  Vajina daraltma, günümüzde, hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yapılabilen bir işlemdir. Eğer ameliyatla vajinoplasti yapılacaksa, işlem anestezi altında yapılır. Hasta öyküsüne göre, doktor genel ya da lokal anestezide karar kılar. Operasyon, 1 – 2 saatte tamamlanır ve genelde hastanede yatışa gerek kalmaz. Eğer ameliyatsız teknik kullanılacaksa bu durumda lazer ile vajina daraltma yapılabilir. Lazerle vajina daraltma yöntemi giderek yaygınlaşan bir yöntemdir. Lazerle yapılan işlemde anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Yalnızca bölgeyi hissizleştiren özel kremlerden yardım alınabilir. İşlem yaklaşık 1 saat sürer ve hasta hemen günlük rutinlerine dönebilir. Lazerle vajinoplasti ameliyatında, bölgedeki doku ve kasların yenilenmesi ve gençleştirilmesi hedeflenmektedir.

  Vajinoplasti Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  Vajinoplasti cerrahi işlemle yapıldığında -her cerrahi operasyon gibi- enfeksiyon riskini de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle mutlaka genital bölge temizliğine ekstra özen göstermek gerekir. Bunun dışında vajinoplasti ameliyatından sonra oluşabilecek riskler yok denecek kadar azdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte hafif ödem ve ara kanamalar görülebilir.

  Hasta, ameliyattan sonra 1 – 2 saat içerisinde taburcu edilir. Tamamen iyileşme ise yaklaşık 3 hafta sürer. Bu süreçte ağrıların azalması için doktorun reçete ettiği ilaçlar kullanılır. Doktora danışmadan hiçbir ek ilaç alınmamalıdır. Hastanın tamamen iyileşmesi ve günlük işlerine dönebilmesi 1 – 3 gün sürer.

  Vajinoplasti Ankara Ameliyatından Sonra Cinsel İlişki

  Operasyonla daralan bölgenin tam olarak cinselliğe hazır olması ise 4 – 6 hafta sürmektedir. Bu süreçte vajina cinsel ilişki yoluyla taşınan bakterilere karşı daha hassas olduğu için hasta günlük hayatına dönse bile cinsel ilişkiden bir süre uzak kalması tavsiye edilmektedir.

  Ankara Vajinoplasti Ameliyatı Fiyatları

  Vajinoplasti mutlaka uzman bir doktor tarafından, steril ortamda yapılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle doktorunuzu seçerken kişinin deneyimini, uzmanlığını ve elbette sizinle olan iletişimini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Vajinoplasti, Ankara’da birçok klinikte yapılan bir ameliyattır. Vajinoplasti fiyatları ise klinikten kliniğe değişebilir. Aynı zamanda her kadında genişlemenin boyutu farklı olduğu için uygulanan tedavinin dinamikleri de farklı olacaktır. 2023 Ankara vajinoplasti fiyatlarını öğrenmek ve Prof. Dr. Nuray Bozkurt’tan randevu almak için muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi