Vajinal Estetik

Vajinal Estetik Ankara

Vücudun birçok noktasında olduğu gibi vajina bölgesinde de yapısal sorunlar ya da deformasyonlar meydana gelebilir. Bu durum, birtakım estetik sorunları da beraberinde getirmektedir. Günümüzde vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi vajinal bölgede de farklı estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Geçmişte az kişi tarafından bilinen ve daha az talep gören vajinal estetik Ankara, günümüzde kadınların en çok tercih ettiği estetik işlemler arasındadır. Vajina dudaklarının boyutu, vajinanın esnekliği ve hasar görmüş kızlık zarı, vajinal estetik işlemlerle kolayca düzeltilebilmektedir. Yazımızın devamı, Ankara vajinal estetik işlemi hakkında genel bilgileri içerecektir. Vajinal estetik Ankara hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve Prof. Dr. Nuray Bozkurt’tan randevu alabilirsiniz.

Vajinal Estetik Ankara Nedir?

Genital estetik olarak da bilinen vajinal estetik Ankara ; iç dudaklar, dış dudaklar, dudakların üst kısmı ve vajen olmak üzere tüm genital yapıya uygulanan estetik işlemlerdir. Doğum, zamanla dokuların deforme olması ya da kalıtsal sebeplerle oluşan vajina kusurları, bu operasyonlar ile ideal hâle getirilebilir. Labioplasti, vajinoplasti, kızlık zarı dikimi ve dudakların tepeciğine yapılan müdahaleler genel olarak genital estetik başlığı altında incelenir. Çoğunlukla estetik kaygılarla yapılan işlemler olmasına rağmen cinsel hayattan alınan zevki artırmak için de yapılabilirler. Çünkü, vajinanın yapısında görülen bozukluklar bazı kadınlarda cinsel ilişkide acı ve ağrı hissine yol açabilmektedir. Vajina kusurlarını düzeltmek için en sık uyguladığımız işlemlere yakından bakmak, “vajina estetiği nedir?” sorusuna tam anlamıyla cevap vermemize yardımcı olacaktır.

Labioplasti Nedir?

Vajinal estetik operasyonlar arasında belki de en çok bilinen ve en çok uygulananı labioplastidir. Vajinanın estetik görünümde olması ve cinsel ilişkiden tam anlamıyla haz alınması için dudakların konumu ve büyüklüğü önemlidir. Bazı kadınlarda, doğumsal nedenler ya da zamanın etkisiyle iç dudaklarda sarkma görülebilir. Ortaya çıkan kusurlu görünümü düzeltmek için labioplasti ameliyatı yapılır. İç dudakların normal boyutlara getirilmesi ve toparlanması, cinsel ilişki esnasında kadının kendini iyi hissetmesini sağladığı gibi günlük yaşamdaki özgüveni de artıracaktır. Çünkü belirgin iç dudaklar, mayo ve tayt gibi dar kıyafetlerin giyilmesini zorlaştırmaktadır.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, cinsel ilişkide hem erkeğin hem de kadının aldığı zevki artırmak amacıyla yapılan bir vajinal estetik türüdür. Doğum, yapısal nedenler ya da deformeler sonucunda vajina genişleyebilir. Oldukça esnek bir yapı olan vajinanın esnemesi sonucunda cinsel ilişkiden alınan haz azalabilir. Bu durum, kadının kendini cinsellikte yetersiz hissetmesine neden olabilir. Vajinoplasti sayesinde gevşeyen dokular daha dar ve sıkı hâle getirilir. Günümüzde, lazer ile de yapılabilen bir vajinal estetik işlemdir. Lazer, işlemin ağrısız ve çabuk bir şekilde tamamlanmasını sağlar. İyileşme süresi daha hızlıdır ve anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Diğer Vajinal Estetik İşlemleri

Labioplasti ve vajinoplasti dışında vajinanın yapısı ile ilgili diğer problemleri düzeltmek için farklı işlemler yapılabilir. Hasar gören kızlık zarının dikilmesi, “mons pubis” olarak adlandırılan vajinanın üst kısmının dolgunlaştırılması ve dış dudaklara yapılan müdahaleler bu işlemlerdendir. Bazı vakalarda, bu işlemlerin birkaçı birlikte uygulanabilir. Özellikle iç ve dış dudaklara yapılan operasyonlarda diğer estetik işlemlere ihtiyaç duyulabilir.

Ankara Vajinal Estetik Fiyatları

Genital bölgeye yapılan her estetik işlemin süresi ve uygulama yöntemi farklıdır. Bu nedenle vajinal estetik fiyatları da değişkendir. Aynı zamanda her hastanın kendi yapısı ve sorunun boyutları ayrı ayrı ele alınmalı böylece hastanın ihtiyaçlarına uygun estetik işlem yapılmalıdır. Bu da genital estetik fiyatlarının her hasta için farklı olmasına sebep olmaktadır. 2023 vajinal estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi