Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Burunda, dudakta ve yüz şeklinde sorunlar olabileceği gibi genital bölgede de estetik açıdan bazı problemler olabilir. İç ve dış dudakların orantısız olması, vajinanın aşırı dar ya da geniş olması ve doğum izleri ile ilgili sorunların düzeltilmesi estetik amacıyla, en sık yaptığımız operasyonlar arasında sayılabilir. Genital estetik Ankara, geçmişte pek bilinmeyen bir estetik türü olmasına rağmen zamanla yaygınlaşmış ve birçok kadın tarafından tercih edilir hâle gelmiştir.

Dudak, burun ve yüz şekli ile ilgili sorunların yarattığı estetik kaygılar, genital bölge için de hissedilmeye başlamıştır. Bazı kadınlar ise vajinadaki yapısal sorunların cinsel hayatı etkilemesi nedeniyle estetik işlemlere başvurmaktadır. Genital estetik ile ilgili tüm merak ettikleriniz için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, genital yapıyı oluşturan bölümlerdeki kusurların giderilmesi için yapılan estetik operasyonlardır. Yüz ve vücut yapısı gibi genital bölgenin estetik görünmesi de özgüven üzerinde etkilidir. Bazı kadınlar, genital bölge ile ilgili estetik kaygılar nedeniyle cinsel ilişki sırasında kendini rahat hissedemez. Aynı zamanda bu sorunlar, genital bölgenin uyarılmasını engelleyecek boyutlarda da olabilir. Bu tarz durumlarda, genital estetik hem kadınların özgüvenini yükselten hem de sağlıklı bir cinsel ilişkiyi sağlayan bir işlem olabilir.

Genital Estetik Hangi Bölgelere Yapılır?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılan genital estetik ile vajina dudaklarındaki kusurlar giderilebilir, vajinanın dar ya da geniş olması sağlanabilir ya da kızlık zarı hasarı düzeltilebilir. Genital yapı; vajen, büyük dudaklar, küçük dudaklar, kızlık zarı ve “mons pubis” denilen dudakların üst kısmından oluşur. Tüm bu bölgelerde, estetik işlem yapılabilir ve genital bölgedeki kusurlar giderilebilir.

Dudak Küçültme Ameliyatı Nedir?

Dudak küçültme ameliyatı, en sık tercih edilen genital estetik operasyonlarından biridir. “Labioplasti” adı verilen bu işlem sayesinde hem küçük hem de büyük dudaklara müdahale edilebilir. Fakat labioplasti genel olarak küçük dudakların toparlanması için kullanılan bir terimdir. Zamanla, vajinadaki dokular hasar görüp sarkabilir. Bazı kadınlarda, küçük dudakların yapısı genetik olarak daha büyük ve dışarıdadır. Bu durumda, kadın kendini cinsel hayatında ve günlük yaşamında özgüvensiz hissedebilir. Örneğin; mayo, bikini ve tayt giymekten çekinebilir. Labioplasti işlemi, dış genital yapının orantılı görünmesini sağlar. Ameliyattan kısa süre sonra günlük hayata devam edilebilir. Bölgenin tam olarak iyileşmesi ve cinsel hayatın başlaması ise 4 – 5 haftayı bulabilir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

Genital bölgede estetik amacıyla yapılan bir diğer işlem de vajinoplasti yani vajinanın daraltılmasıdır. Vajina; kas dokularından oluşan, esnek bir yapıdır. Bu nedenle vajinal doğum vb. durumlara bağlı olarak zamanla genişleyebilir. Vajinanın daha esnek ve geniş bir hâl alması ise çiftler için zevkin azalması hatta yok olması anlamına gelebilir. Cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyen bu durum, günümüzde vajinoplasti ameliyatları ile ortadan kaldırılabilmektedir. Özellikle vajina daraltma estetiklerinin ameliyatsız olarak -lazer yöntemiyle- yapılabilmesi vajinoplastiye olan talebi de artırmıştır. Ameliyatsız genital estetikler genellikle anesteziye ihtiyaç olmadan yapılır hatta hasta aynı gün ofis ortamına bile dönebilir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Prof. Dr. Nuray Bozkurt’tan randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi

Genital estetik işlemler arasında sayabileceğimiz bir diğer operasyon da kızlık zarı dikimidir. Kızlık zarı dikimi, genital estetik kategorisinde değerlendirilse de vajinanın dış görünümünde hiçbir şey değiştirmez. Genellikle aile baskısı ya da toplumsal değerler nedeniyle yapılan bir uygulamadır. Günümüzde, neredeyse tüm kadın hastalıkları ve doğum kliniklerinde yapılan bir işlemdir. Herhangi bir riski yoktur ve hasta söylemediği sürece kızlık zarı dikiminin anlaşılması mümkün değildir.

Ankara Genital Estetik Fiyatları 2023

Vücudun birçok bölgesine olduğu gibi genital bölgeye de uygun yöntemlerle estetik yapılabilir. Genital estetik kadınların kendini iyi hissetmesine, daha mutlu bir cinsel hayata sahip olmasına ve cinsel ilişkide ağrı gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olan işlemlerdir. Genital estetik fiyatları ise estetiğin yapıldığı bölgeye ve işlemin boyutuna göre değişmektedir. Ameliyatsız ve ameliyatlı genital estetik fiyatları hakkında bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve 2023 genital estetik fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi