Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Ankara

Vajina içerisinde yer alan bağ dokular ve kas dokuları oldukça elastik bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden doğum veya cinsel birleşme gibi olayların ardından yeniden, eski boyutlarına dönebilirler. Ancak bahsettiğimiz dokular; iri bir bebek dünyaya getirmek veya çoğul doğum yapmak (İkiz, üçüz doğum.) gibi olayların ardından bir miktar yıpranırlar. Bu yıpranma özellikle de ileri yaşla birlikte artar ve dokular elastik yapılarını kaybetmeye başlar. Bu da en nihayetinde vajinanın genişlemesine sebep olur. Vajina genişlemesi çoğu zaman doğal bir şekilde gerçekleşse de bireyler, bu genişlemeden oldukça olumsuz bir şekilde etkilenebilirler. Vajina genişlemesine bağlı olarak cinsel yaşamlarında bazı sorunlar yaşayabilirler. Hem kişinin partneri hem de kendisi cinsel birlikteliklerden eskisi kadar keyif almayabilir. Hatta kişi buna bağlı olarak vajinal kuruluk gibi sorunlar yaşayabilir.

Bahsettiğimiz tüm bu sorunlar, vajina daraltma amacıyla yapılan işlemler sayesinde ortadan kaldırılabilir. Vajina daraltma amacıyla yapılan iki önemli uygulama vardır. Bunlardan ilki vajinoplasti olarak bilinen vajina daraltma ameliyatıdır. Diğeri ise lazerle vajina daraltma uygulamasıdır. Lazerle vajina daraltma, vajinoplastiye kıyasla çok daha kolay ve konforlu bir uygulamadır. Bu işlem sırasında cerrahi kesilere ve dikişlere başvurulmaz. Dolayısıyla vajina daraltma yaptırmak isteyen ancak ameliyattan çekinen hastalar sıkça bu işleme başvurmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Ameliyatsız vajina daraltma nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina daraltma yöntemleri nelerdir?’’ ve ‘’Lazer ile vajina daraltma nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Ankara lazerle vajina daraltma işlemi hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; Prof. Dr. Nuray Bozkurt gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

Lazerle vajina daraltma, vajinanın; özel lazer işlemleri ile ameliyatsız bir şekilde daraltılmasıdır. Bu işlem sırasında  Fotono Smooth Lazer olarak bilinen gelişmiş bir lazer teknolojisi kullanılır. İşlem sırasında, kontrollü lazer atımları ile vajinal dokular uyarılır, onarılır ve dokulardaki iyileşme süreçleri adeta yapay olarak teşvik edilir. Böylece vajina, zorlu bir cerrahi sürece gerek kalmadan daraltılmış olur. 

Vajina Genişlemesi Nedenleri Nelerdir?

Vajina genişlemesi pek çok sebepten meydana gelebilir. Öncelikle şundan bahsetmemiz gerekir: bazı bireyler genetik olarak, diğer kişilere göre daha geniş bir vajinaya sahip olabilirler. Bazıları ise vajina dokularındaki yıpranmaya bağlı olarak vajina genişlemesine sahip olabilirler. Vajina genişlemesi sebepleri arasında en çok karşılaşılanları şunlardır:

 • Zorlu doğum yapmak.
 • İri bir bebek doğurmak.
 • Çoklu doğum yapmak yani ikiz veya üçüz bebek dünyaya getirmek.
 • Tekrar eden vajinal enfeksiyonlar.
 • Vajinal dokularda yırtılma, travma.
 • Vajina yolu ile zorlu bir tıbbi tedavi geçirmiş olmak.
 • İlerleyen yaş.

Tüm bunlar zaman içerisinde vajinada genişlemeye sebep olabilir. Cinsel birleşmeler ise nadiren vajinada genişlemeye yol açarlar.

Vajina Genişlemesi Nasıl Geçer?

Vajina daraltma amacıyla yapılan pek çok uygulama vardır. Ancak bu uygulamalar arasında açık ara en etkili olanları vajinoplasti ameliyatı ve lazerle vajina daraltma işlemidir. Vajinoplasti olarak bilinen uygulama cerrahi işlemlerle yapılır. Lazerle vajina daralma ise ameliyatsız bir şekilde, özel lazer işlemleri ile yapılır. Vajina daraltma ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi için sitemizde yer alan Vajinoplasti isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Yapılabilir Mi?

Vajina, özel lazer uygulamalarından faydalanılarak ameliyatsız bir şekilde daraltılabilir. Bu işlem kolay, hızlı ve konforlu olması sebebiyle oldukça avantajlıdır. Biz, ameliyatsız vajina daraltma işlemi sırasında Fotona Smooth Lazer olarak bilinen son derece modern ve gelişmiş bir teknoloji kullanmaktayız.

Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

Lazerle vajina daraltma avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Lazerle vajina daraltma ameliyatsız bir işlemdir.
 • Vajinoplastide vajina kanalının 5 ila 8 santim içerisine kadar daraltma yapılır. Ancak lazerle vajina daraltma işlemi sırasında tüm vajina kanalı daraltılabilir.
 • Uygulama sırasında ağır anestezi işlemlerine başvurulmaz.
 • Vajina dokuları, lazer uygulaması ile onarılır.
 • Vajina genişlemesine bağlı olarak yaşanan vajinal kuruluk gibi sorunlar giderilir.
 • Çiftlerin her ikisi de cinsel birleşmelerden daha çok keyif almaya başlarlar.
 • Hastalar işlemin hemen ardından veya ertesi gün işlerine dönebilir, gündelik yaşamlarına devam edebilirler.
 • Uzun süre cinsel ilişkilerden uzak kalmaya, cinsel perhiz uygulamaya gerek yoktur. Bir hafta gibi kısa bir süre yeterlidir.
 • Uzun bir iyileşme süreci yoktur.
 • Lazerle vajina daraltma, kıyasla daha kolay ve konforlu bir uygulamadır.

Lazerle vajina daraltma işlemi oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Lazerle Vajina Daraltma Kimler İçin Uygun?

Lazerle vajina daraltma, 18 yaşını doldurmuş pek çok kişi için uygundur. Eğer hali hazırda, vajina dokularında iyileşmemiş bir yara veya enfeksiyon varsa doktor, işlemi ileri bir tarihe erteleyebilir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma işlemi, seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında Fotona Smooth Lazer teknolojisinden yararlanılır. Kontrollü lazer atımları yardımı ile yıpranmış olan vajinal dokular uyarılır. Bu uyarılma dokulardaki iyileşme süreçlerini aktifleştirir. Böylece vajinal dokular onarılmış, vajina kanalı ise daraltılmış olur. Lazerle vajina daraltma işlemi çoğu zaman yarım saatten kısa bir sürede tamamlanmış olur. Doktorunuz, işlemin kaç seans süreceği gibi konular hakkında sizi özel olarak bilgilendirecektir.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bireyler, lazerle vajina daraltma sonrası gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Ancak yine de kişilere bir gün boyunca dinlenmeleri önerilir. Aynı şekilde 7 gün boyunca cinsel birliktelikte bulunulmamalıdır.

Ankara Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2023

Ankara lazerle vajina daraltma fiyatları, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ankara ameliyatsız vajina daraltma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; Prof. Dr. Nuray Bozkurt gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi