Laparoskopi Ankara

Laparoskopi Ankara

“Kapalı ameliyat” olarak bilinen laparoskopi, günümüzde, jinekolojik ameliyatların neredeyse %95’inde kullanılan bir yöntemdir. Miyom ve kistlerin alınması, rahim ameliyatları ve kısırlık tedavisi gibi birçok sorunun tedavisinde kullanılabilen laparoskopi sayesinde hem tanı hem de tedavi yapılması mümkündür. Rahim ve karın bölgesindeki organların net olarak görünmesini sağlayan bu işlem, ameliyat sonrasında da hastaya sağladığı kolaylık sayesinde en çok tercih ettiğimiz cerrahi tedavi yöntemlerinden biridir. Peki laparoskopi Ankara’da nerede yapılır? Laparoskopi Ankara ne için yapılır ve fiyatları nelerdir? Yazımızın devamında bu sorulara yanıt bulabileceksiniz. Laparoskopi ve diğer jinekolojik tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için ise Prof. Dr. Nuray Bozkurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Laparoskopi Nedir?

Laparoskopi, günümüzün modern cerrahi yöntemlerinden biridir. İşlem sırasında göbek deliğinden karın içine mikro boyutlardaki “laparoskop” cihazı sokulur. Bu cihaz sayesinde karın ve rahimdeki tüm sorunlar net bir şekilde görüntülenebilir. Laparoskop cihazının sağladığı yüksek çözünürlüklü görüntü sayesinde, sebebi bilinmeyen kısırlık sorunları ya da tam olarak gözlenemeyen rahim içi yapışıklıkların saptanması mümkün olmaktadır. Laparoskop ile gözlem yapılırken bir yandan tedavi yapmak da mümkündür. Laparoskopi işleminin en büyük avantajlarından biri de budur. Hem tanı hem tedavi yapılabildiği için hem de açık ameliyattaki gibi derin kesiler söz konusu olmadığı için daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

Laparoskopinin Avantajları Nelerdir?

Bilindiği gibi laparoskopinin en büyük avantajı kapalı olarak yapılmasıdır. Yani açık ameliyattaki gibi derin ve büyük kesiler yapılmaz. Sadece birkaç santimlik ince kesiler yapılır. Bu kesilerden içeri girilerek tanı ve tedavi yapılmaktadır. Bu durum, ameliyat kesileri nedeniyle oluşabilecek estetik kaygıyı ortadan kaldırmakla kalmaz aynı zamanda hastanın iyileşme süresini de kısaltır. Açık ameliyattan sonra yaraların iyileşme süreci çok daha uzun olduğu için enfeksiyon riski de artmaktadır. Laparoskopi, enfeksiyon riskinin çok düşük olduğu ve hastanın birkaç gün içinde taburcu edilebildiği kolay bir ameliyat yöntemidir.

  • Laparoskopi ameliyatından sonra hastanede kalış süresi çok daha kısadır.
  • Ameliyattan sonra yaraların iyileşmesi daha kolay olur ve yaralar daha çabuk iyileşir.
  • Özellikle çalışan hastalarda işe dönme süresinin kısa olması laparoskopinin en olumlu yönlerinden biridir.
  • Tanı ve tedavinin bir arada yapılabilir. Bu nedenle sadece tanı amaçla başlanan işlemde aynı anda tedavi de yapılarak hastanın tedavi ve iyileşme süresi kısaltılabilir.

Jinekolojide Laparoskopik Cerrahi

Laparoskopik cerrahi, jinekolojide en çok kullandığımız cerrahi yöntemlerden biridir. Geçmişte açık ameliyat ile yapılan birçok operasyon artık laparoskopi ile saatler içerisinde çözümlenebilmektedir. Ameliyat genelde 1 – 2 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır. Eğer sadece miyom ve kistlerin tanısı için kullanılacaksa lokal anestezi de kullanılabilmektedir. Jinekolojide, laparoskopi yöntemini kullanarak en sık yaptığımız işlemler;

  • Miyom ve kistlerin tanı ve tedavisi
  • Endometriozis
  • Dış gebelik
  • Tüplerin bağlanması
  • Laparoskopik histerektomi (rahmin alınması) olarak sıralanabilir.

Laparoskopi Ankara Çeşitleri Nelerdir?

Yazımızın başında da söz ettiğimiz gibi laparoskopi tanı ve tedavi amacıyla yapılabilen bir işlemdir. Laparoskopinin sadece tanı amacıyla yapılmasına “tanısal laparoskopi”; cerrahi amacıyla yapılmasına ise “operatif laparoskopi” denmektedir.

Ankara Laparoskopi Fiyatları

Laparoskopi fiyatları ancak kişiye özel olarak değerlendirilebilir. Laparoskopi sürecinde her hastanın farklı ihtiyaçları olacaktır. Laparoskopinin ne amaçla yapıldığı ve nasıl bir sorunu çözeceği, laparoskopi fiyatlarında belirleyicidir. Eğer Ankara’da laparoskopi tedavisi görmek istiyorsanız daha detaylı bilgi almak için ileri düzey laparoskopik cerrah Prof. Dr. Nuray Bozkurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara laparoskopi fiyatları 2023 öğrenmek için ise kliniğimizi arayabilir ve laparoskopi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi