Lazerle Genital Beyazlatma

Lazerle Genital Beyazlatma Ankara

Vulva, vajinanın dışarıdan görünen kısmıdır. Bu bölgede vajinal dudaklar, klitoris ve klitoral şapka gibi dokular yer alır. Vulvanın görünümü kişinin yaşamı boyunca değişim içerisindedir. Vajinal doğumlar, cinsel birliktelikler, ağda veya epilasyon işlemleri vulvanın yapısında yıpranmaya ve istenmeyen diğer değişimlere sebep olabilirler. Bu değişimlerin başında, vulva ve çevresinin zaman içerisinde renk değişimine uğraması gelir. Bahsettiğimiz bölgede yer alan cilt dokusu zamanla yıpranır ve ciltte yer alan renk pigmentleri doğal yapılarını kaybederler. Bu da bölgenin kararmasına, kahverengi tonlarında bir renk kazanmasına sebep olur. Genital bölgede kararma olarak bilinen bu sorun, kişilerin özgüvenlerini olumsuz etkileyebilir. Bireyler vajinada kararma sorunu sebebiyle cinsel birliktelikte bulunmaya çekinebilirler. Bu da elbette bireylerin romantik ilişkilerinde sorunlara ve tartışmalara yol açabilir. Günümüzde vajina ve çevresinde meydana gelen kararma veya renk değişimi gibi sorunlardan tamamen kurtulmak mümkündür.

Lazerle vulva beyazlatma veya lazerle vajina beyazlatma olarak bilinen işlem sayesinde, genital bölgeye doğal ve pembemsi bir renk kazandırılır. Böylece vulva çok daha estetik ve çekici bir görünüme sahip olur. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vulva beyazlatma kalıcı mıdır?’’ ve ‘’Lazerle genital beyazlatma ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Ankara lazerle vulva beyazlatma işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Prof. Dr. Nuray Bozkurt gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Lazerle Vulva Beyazlatma Nedir?

Lazerle vulva beyazlatma; genital bölgenin özel lazer işlemleri ile doğal renk dengesine kavuşturulmasıdır. Bu işlem sırasında gelişmiş lazer teknolojilerinden faydalanılır. Doktor tarafından cilt yapısına göre özel olarak ayarlanan lazer atımları, cilt yüzeyindeki kararmış katmanı kaldırır. Böylece bölgede yeni, genç ve doğal bir cilt görünümü oluşur.

Vulva Beyazlatma Neden Yapılır?

Vulva beyazlatma, vajina çevresindeki ve makat bölgesindeki kararmayı gidermek için yapılır. Bu bölgelerde meydana gelen renk değişimleri, bireylerin cinsel yaşamlarını ve psikolojilerini olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden pek çok kadın, bahsettiğimiz sorunların ortadan kaldırılması ve genital bölgenin renk dengesinin yeniden kurulması için vulva beyazlatma işlemi yaptırırlar.

Genital Bölge Neden Kararır? Genital Bölgede Renk Değişimi Neden Olur?

Genital bölgede kararmaya yol açan faktörler şunlardır:

 • İlerleyen yaş.
 • Cinsel birliktelikler.
 • Bazı vajinal enfeksiyonlar.
 • Kullanılan ilaçlar.
 • Ağda uygulamaları.
 • Epilasyon uygulamaları.
 • Genital bölge için kullanılan bazı kozmetik ürünler.
 • Zorlu doğumlar.

Tüm bunlar vulva çevresinde yer alan cilt dokusuna zarar verebilir ve cildin, renk dengesini kaybetmesine yol açabilirler.

Genital Beyazlatma Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Genital beyazlatma işlemi, şu gibi vücut bölgelerine yapılabilir:

 • Vajinanın vulva olarak bilinen dış yüzeyi.
 • Vajinal dudaklar.
 • Vulvanın çevresi.
 • Makat bölgesi.

Bu bölgelerde yer alan kararma, vajina beyazlatma işlemi sayesinde ortadan kaldırılabilir. Bölgedeki dokular arasında estetik ve çekici bir renk dengesi kurulabilir.

Lazerle Vulva Beyazlatma Kimler İçin Uygundur?

Lazerle vulva beyazlatma işlemi 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilir. Bu işlem için bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğer vulva bölgesinde ciddi bir yara varsa genital beyazlatma işlemi ileri bir tarihe ertelenebilir. Aynı şekilde 18 yaşından küçük olan bireylere de reşit olduktan sonra vulva beyazlatma yaptırmaları önerilir.

Lazerle Vulva Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

Lazerle vulva beyazlatma avantajları şunlardır:

 • Genital bölgedeki kararma giderilir.
 • Genital bölgenin renk dengesi yeniden kurulur.
 • Genital bölgesi çok daha estetik, genç ve çekici bir görünüm kazanır.
 • Lazerle vulva beyazlatma işlemi oldukça konforludur.
 • Lazerle vulva beyazlatma işlemi hızlı bir uygulamadır.

Lazerle vulva beyazlatma işleminin avantajlarını bu şekilde sıralamak mümkündür.

Lazerle Vulva Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle vulva beyazlatma işlemi sırasında biz, Fotona Smooth Lazer teknolojisinden yararlanmaktayız. Bu teknoloji sayesinde işlemi gerçekleştiren hekim; cildin hangi bölgelerine ve ne ölçüde müdahale edeceğini seçebilir. FSL teknolojisi yardımı ile oldukça hassas bir şekilde vajina beyazlatma işlemi yapmak mümkündür.

Lazerle vulva beyazlatma işlemi, epey ağrısız bir uygulama olsa da uygulama öncesinde hedef bölgeye anestezik krem sürülür. Bu krem ağrı eşiği düşük olan bireylerin ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını önler. Daha sonra ise doktor, lazer makinesi üzerinde çeşitli ayarlamalar yapar. Bu ayarlamalar kişinin cilt yapısına ve amaçlanan değişimlere özel olarak yapılırlar. Daha sonra ise doktor, lazer cihazının probu ile planlanan bölgelere kontrollü lazer ışını yollar. Bu ışınlar cildin yüzeyindeki kararmış bölgeyi soyar ve alttaki yeni katmanın açığa çıkmasını sağlarlar. Böylece bölgedeki kararma giderilmiş olur.

Lazerle vulva beyazlatma işlemi 20 ila 25 dakika içerisinde son bulur.

Lazerle Vulva Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazerle vulva beyazlatma sonrası hastalar gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Ancak uygulama bölgesine 1 ila 2 gün boyunca su temas ettirmemeleri önerilir. Uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar oluşması normaldir. Bu kızarıklıklar birkaç gün içerisinde azalarak kaybolacaklardır.

Ankara Lazerle Genital Beyazlatma Fiyatları 2023

Ankara Lazerle Vulva Beyazlatma Fiyatları

Ankara lazerle vulva beyazlatma fiyatları, beyazlatma işleminin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Lazerle genital beyazlatma ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Prof. Dr. Nuray Bozkurt gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi