Fotona Smooth Lazer

Fotona Smooth Lazer Ankara

Günümüzde, gelişen teknolojinin de etkisiyle lazer uygulamaları da giderek çeşitlenmiştir. Estetik alanında yapılan işlemlerin daha etkili, ameliyatsız ve acısız şekilde tamamlanmasını sağlayan yeni nesil lazerler aynı zamanda ciltteki daha pek çok deformasyonun toparlanmasında da kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle idrar kaçırma, genital siğil ve vajinal kuruluk gibi kadınların sosyal ve cinsel yaşamını olumsuz etkileyen sağlık sorunlarının da çözümü lazerle mümkün olmaktadır. Çok yönlü etkileri ile jinekolojik tedavilerde yenilikçi özelliklere sahip olan lazerlerden biri de Fotona Smooth lazerdir. Patentli ve oldukça güvenilir bir ürün olan FotonaSmotth, acısız ve ameliyatsız olması sayesinde de hem hekim hem de hasta için lazer işleminin konforlu şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Prof. Dr. Nuray Bozkurt’un kliniğinde uygulanan Fotona Smooth lazer teknolojisi ile vajina daraltma, idrar kaçırma, genital siğil ve daha pek çok rahatsızlığın tedavisi mümkündür. Ankara’da Fotona Smooth ile jinekolojik tedaviler ile ilgili daha fazla bilgiyi kliniğimizden alabilirsiniz. Detaylı bilgi ve iletişim için: 0312 284 00 12 / 0538 983 18 78

Fotona Smooth Lazer Nedir?

Patentli, etkinliği onaylanmış ve oldukça güvenilir bir lazer türü olan Fotona Smooth lazer, Er: YAG Smooth modu sayesinde lazer palslarını sıralıı şekilde vajinadaki mukozaya iletir. Böylece lazerden dokulara iletilen ısının kontrollü dağılmasına ve maksimum fayda sağlamasına yardımcı olur. Fotona Smooth, 2.94 dalga boyu sayesinde ciltteki herhangi bir dokuya zarar vermez. Özellikle cildi koruyan üst katmanların işlem nedeniyle hasar görmesini engeller. Böylece jinekolojik tedavilerin birçoğunun lazer teknolojisi ile ameliyatsız ve acısız şekilde tamamlanmasını sağlar. Uygulama aşamasında ameliyat kesisine ihtiyaç olmadan, sadece lazer cihazının cilt yüzeyinde gezdirilmesi ile uygulanan Fotona Smooth; acısız olduğu için de birçok hastamız tarafından tercih edilmektedir. İşlem sırasında uygulama yapılacak bölgeyi uyuşturmaya gerek kalmaz ve lazer seansı kısa sürede konforlu şekilde tamamlanır.

Neden Fotona Smooth Teknolojisi

Lazer teknolojileri günümüzde oldukça yaygın… Dolayısıyla birçok hastamızın “Lazer nedir ve nasıl uygulanır?” gibi sorulara cevabı var. Peki Fotona Smooth lazerin farkı tam olarak nedir?

Fotona Smooth lazer, her şeyden önce çok yönlü faydaları sayesinde günümüzde giderek daha fazla tercih edilen bir lazer türüdür. İdrar kaçırmadan, vajina beyazlatmaya kadar birçok rahatsızlığın tedavisi Fotona Smooth lazer ile mümkündür.

Fotona Smooth teknolojisinin bir diğer avantajı ise uygulama sırasında ve sonrasında sağladığı konfordur. Anestezik kremlere bile ihtiyaç duyulmadan işlem yapılır. Ameliyat kesisi yoktur. Acı hissi yoktur. Hastalarımız işlem bittiği anda evine dönebilmektedir. Bu nedenle Fotona Smooth, çalışan kadınlar için oldukça avantajlı bir lazer yöntemidir.

Fotona Smooth Lazer Nasıl Çalışır?

  • Fotona Smooth lazer foto – termal ısı dalgalarını kullanır. Böylece ısı dalgaları mukoza yüzeyinin 0.5 mm kadar altına ulaşır.
  • Isı dalgaları kolajen fiber dokunun uzayıp kısalmasına yani aktif hâle gelmesine yardımcı olur.
  • Derindeki dokulardan itibaren yenilenme sürecine giren cilt daha sıkı ve sağlıklı bir hâl alır.
  • Kolajen lifler aktifleşerek cildi yenilerken “kolajenizasyon” yani yeni kolajen liflerin oluşumu da desteklenir.

Fotona Smooth ile Nelerin Tedavisi Yapılabilir?

Yazımızın başlangıcında Fotona Smooth teknolojisinin birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığından bahsetmiştik. Fotona Smooth ile tedavi edilebilen rahatsızlıkları sayacak olursak;

  • İdrar kaçırma
  • Vajina daraltma
  • Genital bölge beyazlatma
  • Vajinal kuruluk tedavisi
  • Genital siğiller
  • Çatlak Tedavisi ve genital lezyonları sıralayabiliriz.

Fotona Smooth ile İdrar Kaçırma Tedavisi: Fotona Smooth lazerin en etkili olduğu jinekolojik sorunlardan biri de idrar kaçırmadır. Lazer, vajinal duvarlardaki foto – termal güçlendirme sayesinde üretral desteği artırır. Vajen ön duvarında sıkılaşma sağlar ve yaşa bağlı idrar kaçırma sorununa büyük oranda çözüm getirir. Sadece 20 – 30 dakika içerisinde işlem tamamlanır ve herhangi bir kesi yapılmaz.

Fotona Smooth ile Çatlak Tedavisi: Çatlaklar, kolay kolay yok edilemeyen cilt kusurlarıdır. Bu nedenle birçok kadın çatlak tedavisinde en etkili sonuçları Fotona Smooth ile almaktadır. Fotona Smooth, fraksiyonel lazer tekniği ile cilt altında mikro düzeyde hasar yaratır. Bu sırada da kolajen üretimini aktifleştirir. Genellikle 3 – 5 seansta tamamlanan bir uygulamadır.

Fotona Smooth ile Vajina Daraltma: Fotona Smooth işleminin vajina daraltmadaki en büyük başarısı; lazer ile vajinal kanalın tümünün sıkılaştırılmasını sağlamasıdır. Böylece vajina dokusunda kolajen üretiminin aktifleşmediği tek bir nokta kalmamakta; sıkılaşma etkisi çok daha net şekilde hissedilmektedir.

Fotona Smooth ile Genital Siğil Tedavisi: Genital siğil tedavisinde -özellikle ameliyat ve acı hissi olmadığı için- en konforlu ve pratik yöntemlerden biri Fotona Smooth lazerdir diyebiliriz. Bu lazer türünün genital siğil tedavisinde sağladığı en büyük avantaj; sadece hedeflenen dokunun işlemden etkilenmesi ve siğil çevresindeki dokunun sağlıklı kalabilmesidir. Ayrıca gebe kadınlar da Fotona Smooth ile siğil tedavisi yaptırabilmektedir.

Fotona Smooth ile Vajina Kuruluğu Tedavisi: Cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunlardan biri de vajinal kuruluktur. Eşlerin arasında iletişim kopukluklarına hatta tartışmalara bile neden olabilen bu durum, Fotona Smooth teknolojisi ile yaklaşık 20 dakikada çözüme kavuşur.

Ankara Fotona Smooth Lazer Tedavisi

Fotona Smooth lazer teknolojisi, günümüzde en çok tercih edilen lazer yöntemi olmaya adaydır. Yaklaşık 20 – 30 dakika içerisinde cerrahi müdahale isteyen sorunların bile etkin şekilde tedavi edilmesini sağlayan Fotona Smooth lazer, özellikle acısız olduğu için oldukça konforlu bir işlemdir. Vajen ön duvarı ve idrar borusu altındaki dokuların etkin şekilde sıkılaşmasını sağlayan Fotona Smooth lazer sayesinde hem yaş hem de genetik faktörlerden meydana gelen deformasyonların tedavisi yapılabilmektedir. Fotona Smooth teknolojisi hakkında daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Prof. Dr. Nuray Bozkurt’tan randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi