Lazerle Labioplasti

Lazerle Labioplasti Ankara

Vajinanın dışarıdan görünen kısmı vulva olarak isimlendirilir. Vulva üzerinde klitoris, klitoral şapka ve vajina dudakları gibi dokular yer alır. Vajina dudakları, tıp dilinde labia olarak adlandırılırlar. İç dudaklar labia minora, dış dudaklar ise labia majora olarak bilinirler. Vajinal dudaklar, zaman içerisinde çeşitli sebeplerden yıpranabilir. Cinsel birliktelikler, doğumlar, epilasyon veya ağda gibi uygulamalar zamanla vajinal dudaklarda sarkmaya sebep olabilirler. Bazı kişiler ise genetik olarak daha uzun, eşit olmayan ve sarkan vajina dudaklarına sahip olabilirler. Bahsettiğimiz sorunlar kişilerde özgüven problemlerine yol açabilir. Kişilerin kıyafet tercihlerini, cinsel yaşamlarını ve psikolojilerini önemli ölçüde etkileyebilirler.

Günümüzde labioplasti olarak bilinen işlem sayesinde vajinal dudaklara şekil vermek, estetik bir vulva görünümü oluşturmak mümkündür. Bu işlem genel olarak iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatı sırasında, cerrahi kesiler ve dikiş işlemleri kullanılır. Diğeri ise lazerle labioplasti Ankara uygulamasıdır. Lazerle labioplasti ise klasik cerrahi işlemlerin aksine modern lazer uygulamalarıyla yapılır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle labioplastinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle iç dudak estetiği nasıl yapılır? ve ‘’Lazerle labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Ankara lazerla labioplasti işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir; Prof. Dr. Nuray Bozkurt gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Lazerle Labioplasti Nedir?

Lazerle labioplasti, vajinal dudakların; ameliyatsız bir şekilde yeniden şekillendirilmesi ve onarılmasıdır. Ameliyatsız iç dudak estetiği olarak da bilinen bu işlem sayesinde vajina dudaklarına birbirleriyle uyumlu bir yapı kazandırılabilir. Böylece sarkık veya eşit olmayan vajinal dudak görünümü ortadan kaldırılabilir.

Lazerle Labioplasti Neden Yapılır?

Lazerla labioplasti, vajinal dudakların yeniden şekillendirilmesi ve vajinal dudaklara estetik açıdan zengin bir görünüm kazandırılması için yapılır. Vajinal dudaklarda bulunan estetik problemler; kişinin psikolojisini, gündelik yaşamını ve cinsel hayatını olumsuz etkileyebilir. Ameliyatsız iç dudak estetiği olarak da bilinen işlem, bu gibi olumsuz durumları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır.

Vajina Dudaklarında Görülen Estetik Sorunlar Nelerdir?

Vajinal dudaklarda görülen estetik problemler şunlardır:

  • Vajina dudaklarında sarkma.
  • Vajina dudaklarında yıpranma.
  • Vajina dudaklarında eşitsizlik.
  • Vajina dudaklarında renk değişimi.

Ameliyatsız iç dudak estetiği sayesinde bu gibi sorunlar giderilebilir. Vajina dudakları eşitlenebilir, dudaklardaki sarkmalar ortadan kaldırılabilir.

Lazerle Labioplasti Avantajları Nelerdir?

Lazerle labioplasti işleminin belki de en büyük avantajı işlemin kıyasla daha kısa ve konforlu olmasıdır. Uygulama sırasında, işlemler özel lazer teknolojisi yardımı ile yapılır. Bu yüzden iyileşme süreci de çok daha hızlıdır. Hastalar çok daha kısa bir sürede gündelik yaşamlarına dönebilirler.

Lazerle Labioplasti Kimler İçin Uygundur?

Lazerle labioplasti, 18 yaşını doldurmuş olan hemen hemen herkes için uygundur. Eğer vajina dudaklarında iyileşmemiş bir yara varsa işlem, daha ileri bir tarihe ertelenebilir. Birey yakın zamanda gebe kalmayı planlıyor veya hali hazırda gebe ise aynı şekilde işlemin daha ileri bir tarihe ertelenmesi mümkündür. Doktorunuz, işleme uygunluğunuzu özenle değerlendirecektir.

Lazerle Labioplasti Nasıl Yapılır? Ameliyatsız Labioplasti Nasıl Yapılır?

Lazerle labioplasti, lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Hastalar müdahale sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi deneyimlemezler. Doktor, uygulama öncesinde yapılacak olan tüm işlemleri planlar. Bu planlama sürecinde hastanın talepleri ve ihtiyaçları; estetik kriterler üzerinden özenle değerlendirilir. Böylece vajina dudaklarına nasıl bir şekil verileceği, uygulama sırasında hangi işlemlerin yapılacağı kararlaştırılmış olur.

Uygulama sırasında özel lazer işlemleri yardımıyla, vajina dudakları yeniden şekillendirilir. Fazla uzun veya sarkık bir yapıya sahip olan dudaklar kısaltılır. Eğer vajinal dudaklar arasında eşitsizlik yani asimetri söz konusu ise dudaklar eşitlenir. Bu işlemler sırasında kanama miktarı, klasik labioplasti ameliyatına kıyasla oldukça düşüktür. Aynı zamanda çok daha hızlı bir işlemdir. Çoğu zaman işlemler 1 saate kalmadan tamamlanır.

Lazerla Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastalar, uygulamanın ardından özel bir odaya alınırlar. Bu odada bir süre dinlenirler. Lazerle labioplasti sonrası hastalar, çoğu zaman aynı gün taburcu olurlar. İşlem sırasında özel lazer teknolojilerinden yararlanıldığı için, klasik ameliyatlara kıyasla çok daha hızlı bir iyileşme gözlenir. Hastalar doktor önerisine göre 1 hafta içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak doktorun önerdiği süre boyunca cinsel ilişkide bulunmamaları gerekir.

Ankara Lazerla Labioplasti Fiyatları 2023

Ankara lazerle labioplasti fiyatları, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. Lazer ile labioplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Prof. Dr. Nuray Bozkurt gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi