Kadın Doğum Uzmanı

Ankara Kadın Doğum Uzmanı

Kadın doğum uzmanları, tıp eğitiminden sonra bu alanda uzmanlığını alarak göreve başlayan kişilerdir. Gebelik, doğum, vajinismus, kısırlık gibi kadın üreme sistemi ile ilgili birçok konu, kadın doğum uzmanlarının alanına girmektedir. “Jinekolog”, “jinekoloji uzmanı”, “kadın doğumcu” olarak da bilinen uzmanlıkların hepsi aslında kadın doğum uzmanlığını ifade etmektedir. Peki kadın doğum uzmanı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ankara’da kadın doğum uzmanı tavsiyesi isteyen pek çok kadın bu soruyu sormaktadır. Bu yazıyla amacımız, kadın doğum uzmanı Ankara tavsiyesi isteyen kişilere yol göstermek olacak. Bununla birlikte gebelik, jinekolojik muayene, tüp bebek, kısırlık tedavisi ve kapalı ameliyatlar gibi diğer konularda bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman kliniğimizi arayabilirsiniz.

Kadın Doğum Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar?

Gebelik, doğum, kısırlık, adet dönemi sorunları, rahim ve yumurtalık sorunları gibi kadınlara özgü birçok konu jinekologların uzmanlık alanına girer. Kadın doğum uzmanları, hem gebelikten önce hem de gebelik döneminde yaptıkları bir dizi inceleme ve muayene yöntemiyle kadınların sıkça yaşadığı sorunlara çözüm getirirler. Kadın doğum uzmanlarının baktığı hastalık ve durumları;

 • Gebeliğe hazırlık ve gebelik takibi
 • Doğum – normal doğum – sezaryen doğum
 • İnfertilite (kısırlık) tedavisi
 • Tüp bebek tedavisi
 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğum kontrol aparatlarının yerleştirilmesi
 • Vajina ve rahmin ultrasonografik incelemesi
 • Jinekolojik muayene
 • Rahim, yumurtalık ve vajinada gerçekleştirilen cerrahi işlemler
 • Dış gebeliğin tanısı ve sonlandırılması
 • Vajinal enfeksiyonlar
 • Rahim ağzı ve yumurtalık hastalıkları
 • Aşılama
 • Adet düzensizlikleri
 • Vajinismus tedavisi
 • Rahim ve vajinal sarkmalar olarak sıralayabiliriz.

Kadın Doğum Uzmanına Ne Zaman Gidilir?

Adet Düzensizlikleri

Kadın doğum uzmanına 18 yaşını dolduran her kadın gidebilir. Aktif cinsel hayatın olması ya da olmaması fark etmez. Adet düzensizlikleri ve kistik problemler erken yaşlarda da görülebilmektedir.

Gebelik, Vajinal Akıntı ve Diğer Şikâyetler

Vajinal akıntı şüphesi yaratan akıntılar, gebelik, adet düzensizlikleri, tüp bebek tedavisi kadın doğum uzmanına başvurulabilecek durumlardır. Özellikle erken gebelik sorunları ve riskli gebelik takibi için gebeliğin ilk haftalarından itibaren kadın doğum uzmanına gitmek gerekmektedir. Kadın doğum uzmanının rutin kontrolleri gebelik süresince devam eder. Kadına uygun doğum yönteminin belirlenmesi ve yaşanabilecek doğum anormalliklerinin belirlenmesinde gebelik takibinin önemi büyüktür.

Doğum Kontrolü

Kadın üreme sistemi ile ilgili sorunların yanında bilgi ve yönlendirme almak için de kadın doğum uzmanına gidilebilir. Özellikle cinsel hayatı yeni başlayan ve çocuk düşünmeyen kadınlar doğum kontrol yöntemleri hakkında kadın doğum uzmanından en doğru bilgiyi alabilirler.

PAP (Smear) Testi ve Rutin Kontroller

Jinekolojik muayene, rahim ağzı kanseri ve diğer vajinal hastalıkların tedavisinde de hayati rol oynamaktadır. Günümüzün gelişen tanı ve tedavi teknikleri sayesinde rahim ağzı kanserinin erken teşhisi oldukça kolaydır. Smear testi yardımıyla kanseröz hücrelerin varlığı oldukça erken dönemlerden itibaren tespit edilebilmektedir. Rahim ağzı kanserine karşı önlem almak ve kadın sağlığı için her kadının yılda en az 1 kez, herhangi bir problemi olmasa da jinekolojik muayeneden geçmesi tavsiye edilmektedir.

Kadın Doğum Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güvenilirlik ve Deneyim

Kadın doğum uzmanı seçerken ilk dikkat edilmesi gereken tabii ki uzmanlık alanları ve deneyimidir. Tecrübesini yaptığı işlemler, katıldığı seminerler ve sertifikalarla pekiştirmiş, güvenilir bir kadın doğum uzmanı Ankara tanı ve teşhis sürecinin sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

Her kadın doğum uzmanının deneyimleri, uzmanlığı, akademik çalışmaları ve bilgisi bazı konularda derinleşmiştir. Bu noktada yaşadığınız sorun ile görüşmek istediğiniz doktorun uzmanlıklarını kıyaslayarak sizin için en uygun kadın doğum uzmanını seçebilirsiniz. Prof. Dr. Nuray Bozkurt, kadın doğum alanındaki kapsamlı çalışmalarında özellikle kısırlık, gebelik, riskli gebelik, tüp bebek ve cerrahi üzerine yoğunlaşmıştır. Ankara’da uzman bir kadın doğum uzmanı arıyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilir ve Prof. Dr. Nuray Bozkurt’tan randevunuzu alabilirsiniz.

Kendini Geliştirme ve Güncellik

Tanı ve tedavi sürecinde verim alabilmeniz için iletişimde olduğunuz kadın doğum uzmanının güncel bilgiye de önem vermesi gerekmektedir. Özellikle gebelik ve ultrasonografi ile ilgili her geçen gün yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve yeni yöntemlerin keşfedilmesi tedavi süreçlerini etkilemektedir. Kendini sürekli olarak yenileyen ve güncel bilgiyi takip eden kadın doğum uzmanları, kliniğini de bu doğrultuda yenilemektedir. Böylece hastalarına kapsamlı, yenilikçi ve etkin tedavi yöntemlerini de sunmaktadır.

İletişim ve Anlayış

Kadın doğum uzmanınıza sorununuzu rahatça anlatabilmeniz önemlidir. Birçok kadın jinekolojik muayene sırasında çekingenlik hisseder. Cinsel problemlerini ve mahrem bilgilerini bir başkasıyla paylaşmak da kadında sıkılganlık yaratabilir. Bu nedenle kadın doğum uzmanının tıbbi bilgisi kadar iletişim becerilerinin de kuvvetli olması gerekmektedir. Gebe kadınların, 9 ay boyunca doktoru ile sürekli iletişimde olduğu da düşünüldüğünde, bu süreçte sizi etkin dinleyecek ve rahatlamanıza yardımcı olacak bir doktor sizin için en iyi tercih olacaktır.

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Fiyatları 2023

En kalabalık şehirlerimizden biri olan Ankara’da, birçok kadın doğum uzmanı bulunmaktadır. Her uzmanın benimsediği ekol, tedavi anlayışı ve yaklaşımı farklıdır. Eğer Ankara’da uzmanlığı ve hastaya yaklaşımı ile fark yaratan bir kadın doğum uzmanı tavsiyesi istiyorsanız; Prof. Dr. Nuray Bozkurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi